close
Worimex Co. Kombi Yedek Parça Sirkülasyon Pompası Nedir?

Sirkülasyon Pompası Nedir?

SİRKÜLASYON POMPASI NEDİR VE TÜRKİYE'DE EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKALAR HANGİLERİDİR?

Duşu açtığınızda ne olur? Tipik evlerde bu aşamada bilindiği üzere soğuk su akıyor. Bu vücuda bir şok olduğu için, çoğu insan içeri girmeden önce duşu birkaç dakika çalıştırmayı alışkanlık haline getirir. Bu arada, su ısınırken başka bir şey yapabilirsiniz. Aslında, muhtemelen dikkatinizi dağıttığınız ve duşunuzu unuttuğunuz zamanlar da olmuştur. Sorun değil bu sadece giderden akan bir sürü içme suyu!

Ortalama bir evde, banyo ve mutfaktaki sıcak su çıkışlarındaki uzun bekleme süreleri nedeniyle her yıl drenajda binlerce litre mükemmel kullanılabilir su boşa harcanır. Bunun nedeni, ılık su kullandığınızda, borulardaki kalan suyun yeniden ısıtmak için su ısıtıcısına dönmemesidir. Bunun yerine, borularda kalır ve sonunda soğur. Bu soğuk suyun dışarı itilmesi gerekir ve düğmeyi çevirdiğinizde su ısıtıcıdan yeni sıcak su verilmeden önce hissedeceğiniz şey buz gibi soğuk su olur.

Aynı deneyim, tipik olarak sıcak suyun hemen keyfini çıkardığınız otellerde gerçekleşmez. Çünkü oteller gibi ticari mülkler, birçok insanın aynı anda sıcak su kullanmak istediğini ve bu rahatlığı beklediğini biliyor, bu nedenle her odaya bağlı özel bir sirkülasyon hattı ile sürekli çalışan özel bir pompaları bulunuyor. Ayrıca, bir otelde, en uzak duş ve sıcak su kaynağı arasındaki mesafe çok büyük olacağı için, bekleme sonucunda ortaya çıkan atık ve maliyet muazzam olurdu.

Peki konut mülkleri için çözüm nedir? Daha fazla ev sahibi bu rahatlığı arzu ediyor ve sıcak su devridaim sistemi kuruyor. Bu da talep üzerine sıcak suyun rahatlığından yararlanmanızı sağlarken aynı zamanda su ayak izinizi azaltır ve faturalardan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Sıcak su sirkülasyon pompası, sıcak su için bekleme sürelerini dakikalardan birkaç saniyeye indiren bir cihazdır. Bunu, iki eşzamanlı eylemden oluşan karmaşık bir devridaim süreci ile yapar:

Sıcak su hattındaki duran su, daha sonra kullanılmak üzere su ısıtıcısına geri gönderilir. Bu, pompanın nasıl monte edildiğine bağlı olarak ayrı bir boru dönüşü veya soğuk su hattı yoluyla gerçekleşir. Sıcak su doğrudan su ısıtıcısından kullanılan armatüre çekilir. Isıtılan su armatüre ulaştığında, sıcaklık kontrollü bir anahtar pompanın kapanmasını ister. Bu ikili işlemi gerçekleştirerek, bir sıcak su devridaim pompası, yılda binlerce litre su tasarrufu sağlayabilir.Bir dipnot düşmek gerekirse evinizin bulunduğu lokasyon kireçli suyun fazla olduğu bir yerde ise sirkülasyon pompası daha hızlı deforme olabilir. Çünkü kireçli su pompa girişini tıkayabilir ve çalışmasını engelleyebilir. Bu aşamada bir adet Caleffi marka tortu tutucu edinebilir, sirkülasyon pompasının ömrünü arttırabilirsiniz.

Tasarruf ettikleri önemli miktarda su ile, devridaim pompaları sıcak su için bekleme süreleri sorununa açık bir çözüm sunar. Bu çözüm geniş bir ölçekte benimsenirse, toplam tasarruflar hesaplanamaz derecede önemli olacaktır. Bu nedenle, suyun gittikçe azaldığı bir çağda, her evde bir sıcak su devridaim pompası bulunmalıdır.

En çok tercih edilen sirkülasyon pompa markaları hakkında daha fazla bilgi edinmeden önce sirkülasyon pompalarının hangi kombi markalarında kullanıldığını tespit etmek için yazımızı okumaya devam edin.

 

Kombiler;

Airfel/Daikin Kombi Yedek Parça

Alarko Kombi Yedek Parça

Arçelik Kombi Yedek Parça

Ariston Kombi Yedek Parça

Auer Kombi Yedek Parça

Baykan Kombi Yedek Parça

Baymak Kombi Yedek Parça

Beretta Kombi Yedek Parça

Biasi Kombi Yedek Parça

Bosh Kombi Yedek Parça

Buderus Kombi Yedek Parça

Demirdöküm Kombi Yedek Parça

ECA Kombi Yedek Parça

Emko Kombi Yedek Parça

Ferroli Kombi Yedek Parça

Fondital Kombi Yedek Parça

Immergas Kombi Yedek Parça

Protherm Kombi Yedek Parça

Sanica Kombi Yedek Parça

Sime Kombi Yedek Parça

Süsler Kombi Yedek Parça

Thermex Yedek Parça

Unical Yedek Parça

Vaillant Yedek Parça

Viessmann Yedek Parça

Worcester Yedek Parça

Sirkülasyon Pompa Markaları;

1. Wilo

2. Grundfos

3. Duca

 

1.Wilo Marka Sirkülasyon Pompa Modelleri:

 

1.1.Wilo INTKSL Kombi Sirkülasyon Pompası - Bu model pompalar Wilo Ariston Tip Sirkülasyon Pompası olarak da adlandırılır, Ariston kombi yedek parçası olarak kullanılmaktadır ve Ariston Kombi ile uyumludur.

1.2. Wilo INTNFSL Kombi Sirkülasyon Pompası - Bu model pompalar Wilo Ariston Tip Sirkülasyon Pompası olarak da adlandırılır, Ariston kombi yedek parçası olarak kullanılmaktadır ve Ariston Kombi ile uyumludur.

1.3.Wilo KSL 15-5 Kombi Sirkülasyon Pompası - Bu model pompalar Wilo 82 watt Kombi Sirkülasyon Pompası olarak da adlandırılır. Konvansiyonel kombiler ile uyumludur, aşağıda bazı uyumlu olduğu kombi markaları da yer almaktadır. Airfel/Daikin Kombi Sirkülasyon Pompası, Alarko Kombi Sirkülasyon Pompası, Arçelik Kombi Sirkülasyon Pompası, Auer Kombi Sirkülasyon Pompası, Baykan Kombi Sirkülasyon Pompası, Baymak Kombi Sirkülasyon Pompası, Beretta Kombi Sirkülasyon Pompası, Biasi Kombi Sirkülasyon Pompası, Bosch Kombi Sirkülasyon Pompası, Buderus Kombi Sirkülasyon Pompası, Demirdöküm Kombi Sirkülasyon Pompası, ECA Kombi Sirkülasyon Pompası, Emko Kombi Sirkülasyon Pompası, Ferroli Kombi Sirkülasyon Pompası, Fondital Kombi Sirkülasyon Pompası, Immergas Kombi Sirkülasyon Pompası, Protherm Kombi Sirkülasyon Pompası, Sanica Kombi Sirkülasyon Pompası, Sime Kombi Sirkülasyon Pompası, Süsler Kombi Sirkülasyon Pompası, Thermex Kombi Sirkülasyon Pompası, Unical Kombi Sirkülasyon Pompası, Vaillant Kombi Sirkülasyon Pompası, Viessmann Kombi Sirkülasyon Pompası, Worcester Kombi Sirkülasyon Pompası olarak her modele uyum göstermektedir. Burada belirttiğimiz her kombi markası ile uyum sağlamaktadır.

1.4.Wilo KSL 15-6 Kombi Sirkülasyon Pompası - Bu model pompalar, 28kw Kombi Sirkülasyon Pompası olarak kullanılmaktadır. Daha çok büyük kapasite ürünlerde kullanılırlar.

1.5.Wilo KSL 15-7 Kombi Sirkülasyon Pompası - Bu model pompalar, 28kw-32kw-35kw Kombi Sirkülasyon Pompası olarak kullanılmaktadır. Daha çok büyük kapasite ürünlerde kullanılırlar.

1.6.Wilo NFSL 12-5

1.7.Wilo NFSL 12-7

1.8.Wilo RS 25-6

1.9.Wilo Para KSL - ERP yönetmeliğine uygun bir pompadır. En üst teknoloji pompadır. Yoğuşmalı kombiler ile uyumludur, aşağıda bazı uyumlu olduğu kombi markaları da yer almaktadır. Airfel/Daikin Kombi Sirkülasyon Pompası, Alarko Kombi Sirkülasyon Pompası, Arçelik Kombi Sirkülasyon Pompası, Auer Kombi Sirkülasyon Pompası, Baykan Kombi Sirkülasyon Pompası, Baymak Kombi Sirkülasyon Pompası, Beretta Kombi Sirkülasyon Pompası, Biasi Kombi Sirkülasyon Pompası, Bosch Kombi Sirkülasyon Pompası, Buderus Kombi Sirkülasyon Pompası, Demirdöküm Kombi Sirkülasyon Pompası, ECA Kombi Sirkülasyon Pompası, Emko Kombi Sirkülasyon Pompası, Ferroli Kombi Sirkülasyon Pompası, Fondital Kombi Sirkülasyon Pompası, Immergas Kombi Sirkülasyon Pompası, Protherm Kombi Sirkülasyon Pompası, Sanica Kombi Sirkülasyon Pompası, Sime Kombi Sirkülasyon Pompası, Süsler Kombi Sirkülasyon Pompası, Thermex Kombi Sirkülasyon Pompası, Unical Kombi Sirkülasyon Pompası, Vaillant Kombi Sirkülasyon Pompası, Viessmann Kombi Sirkülasyon Pompası, Worcester Kombi Sirkülasyon Pompası olarak her modele uyum göstermektedir. Burada belirttiğimiz her kombi markası ile uyum sağlamaktadır.

2. Grundfos Marka Sirkülasyon Pompa Modelleri:

2.1.Grundfos UPS 15-50- Bu model pompalar konvansiyonel kombiler ile uyumludur, aşağıda bazı uyumlu olduğu kombi markaları da yer almaktadır. Airfel/Daikin Kombi Sirkülasyon Pompası, Alarko Kombi Sirkülasyon Pompası, Arçelik Kombi Sirkülasyon Pompası, Auer Kombi Sirkülasyon Pompası, Baykan Kombi Sirkülasyon Pompası, Baymak Kombi Sirkülasyon Pompası, Beretta Kombi Sirkülasyon Pompası, Biasi Kombi Sirkülasyon Pompası, Bosch Kombi Sirkülasyon Pompası, Buderus Kombi Sirkülasyon Pompası, Demirdöküm Kombi Sirkülasyon Pompası, ECA Kombi Sirkülasyon Pompası, Emko Kombi Sirkülasyon Pompası, Ferroli Kombi Sirkülasyon Pompası, Fondital Kombi Sirkülasyon Pompası, Immergas Kombi Sirkülasyon Pompası, Protherm Kombi Sirkülasyon Pompası, Sanica Kombi Sirkülasyon Pompası, Sime Kombi Sirkülasyon Pompası, Süsler Kombi Sirkülasyon Pompası, Thermex Kombi Sirkülasyon Pompası, Unical Kombi Sirkülasyon Pompası, Vaillant Kombi Sirkülasyon Pompası, Viessmann Kombi Sirkülasyon Pompası, Worcester Kombi Sirkülasyon Pompası olarak her modele uyum göstermektedir. Burada belirttiğimiz her kombi markası ile uyum sağlamaktadır.

 

2.2.Grundfos UPS 15-60 - Bu model pompalar, 28kw Kombi Sirkülasyon Pompası olarak kullanılmaktadır. Daha çok büyük kapasite ürünlerde kullanılırlar.

 

2.3.Grundfos UPM3 15-60 - ERP yönetmeliğine uygun bir pompadır. En üst teknoloji pompadır. Yoğuşmalı kombiler ile uyumludur, aşağıda bazı uyumlu olduğu kombi markaları da yer almaktadır. Airfel/Daikin Kombi Sirkülasyon Pompası, Alarko Kombi Sirkülasyon Pompası, Arçelik Kombi Sirkülasyon Pompası, Auer Kombi Sirkülasyon Pompası, Baykan Kombi Sirkülasyon Pompası, Baymak Kombi Sirkülasyon Pompası, Beretta Kombi Sirkülasyon Pompası, Biasi Kombi Sirkülasyon Pompası, Bosch Kombi Sirkülasyon Pompası, Buderus Kombi Sirkülasyon Pompası, Demirdöküm Kombi Sirkülasyon Pompası, ECA Kombi Sirkülasyon Pompası, Emko Kombi Sirkülasyon Pompası, Ferroli Kombi Sirkülasyon Pompası, Fondital Kombi Sirkülasyon Pompası, Immergas Kombi Sirkülasyon Pompası, Protherm Kombi Sirkülasyon Pompası, Sanica Kombi Sirkülasyon Pompası, Sime Kombi Sirkülasyon Pompası, Süsler Kombi Sirkülasyon Pompası, Thermex Kombi Sirkülasyon Pompası, Unical Kombi Sirkülasyon Pompası, Vaillant Kombi Sirkülasyon Pompası, Viessmann Kombi Sirkülasyon Pompası, Worcester Kombi Sirkülasyon Pompası olarak her modele uyum göstermektedir. Burada belirttiğimiz her kombi markası ile uyum sağlamaktadır.

 

3.Duca Marka Sirkülasyon Pompa Modelleri:

3.1. Duca Grundfos Tip Sirkülasyon Pompası - Grundfos modellere muadil olarak kullanılabilir.

3.2. Duca Wilo Tip Sirkülasyon Pompası - Wilo modellere muadil olarak kullanılabilir.

 

     

Bültenimize Abone Ol.

Eposta adresinizi yazarak bültenlerimizi takip edebilirsiniz.

Copyright © 2017 - 2022 Worimex Co, Tüm Hakları Saklıdır.